Istanbul

Zhruba měsíc po cestě do Izraele jsem měl letenky do Istanbulu. Vycházelo to na začátek února, kdy v Istanbulu neni zrovna nejhezčí počasí, ale zase nikde nejsou žádný turisti, fronty a tak. Ze čtyřdenního výletu nám zbyly jenom dva dny kvůli cestě, protože jsme přiletěli ve čtvrtek večer a odlítali v neděli ráno. Tady je zase mapa, kterou tentokrát připravovala Gábina.

Read more

Izrael

Na začátek ledna se naskytly levný letenky do Tel Avivu, tak jsem sehnal pár spolucestujících a vyrazili jsme na 4 dny směr Izrael. Předem jsem si zase udělal mapu zajímavostí. V plánu byla Haifa a Acre, pak Jeruzalém a Mrtvý moře a někdy v průběhu projít i Tel Aviv, kde jsme měli ubytování na celou dobu.

Ty máš život!

Read more

I amsterdam

Po delší době jsme se zase vypravili na výlet, a já tak můžu oprášit tuhle sekci na stránkách. Díky levnejm letenkám a podzimním prázdninám padla volba na Amsterdam. Jako pokaždý jsem sondoval památky, zajímavosti a jídlo předem na facebooku a vytvořil si tuhle mapu. Podle rčení "Kovářova kobyla..." jsem celou dobu tahal zrcadlovku a udělal na ní přesně 0 fotek, takže všechno je tady z telefonu.

Read more

Rakousko-Uhersko

Koncem dubna jsme se vydali na další výlet. Po dlouhym dohadování a zjištění, že víkend v Budapešti celkově vyjde na stejný peníze jako jedna noc v Amsterdamu v době Koningsdagu, jsme se rozhodli pro výletoš do Rakouska-Uherska. V plánu bylo sfouknout za tři dny Vídeň, Budapešť i Bratislavu. Zase jsem připravil mapy zajímavejch míst, tady je Vídeň a Bratislava a tady Budapešť.

Read more

Divný fotky z koncertů

Naprostou většinu koncertů fotím pořád na stejnejch místech, kde se osvětlení (pokud tam vůbec nějaký je) moc neřeší. Fotky pak vypadají pokaždý úplně stejně, což mě už začalo dost nudit, proto si čas od času vymyslim nějakou zvláštnost, která pro koncerty neni úplně obvyklá. A jelikož se mě pár lidí ptalo, jak jsou některý fotky udělaný (dost lidí to taky poznalo, abych někomu nekřivdil), napadlo mě to sem trochu sepsat.

Read more

Berlin!

Loni v září jsme si udělali dvoudenní výlet do Berlína. Crowdsourcing na socsítích zafungoval parádně, takže před odjezdem už jsem měl připravenou mapu všech důležitejch a zajímavejch míst. Třeba se bude někomu hodit, případně dejte vědět, pokud chybí něco zásadního ;). Dostal jsem tipy i na místa, který jsem v žádnym průvodci nenašel a přitom byly naprosto epický, třeba Treptower park s památníkem Rudý armády.

Read more